Tragjedia në Gjilan: Mozzik shpreh ngushëllimet me fjalë prekëse

By

Qyteti i Gjilanit në pasditen e së enjtes, u godit nga një tragjedi.

Një kamionist e humbi kontrollin
mbi automjetin dhe shkaktoi dëme të mëdha në njerëz e edhe materiale. Në këtë
aksident, humbi jetën një person, ndërsa mbi 16 të tjerë raportohet të jenë lënduar.

Tre prej të lënduarve po
trajtohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës meqë konsiderohet se kanë
marrë lëndime më të rënda.

Ndërsa është Mozzik ai që reagoi
rreth tragjedisë, duke shprehur ngushëllime për familjarët e të ndjerit.

“I tronditur nga Ngjarja në
Gjilan. Ngushëllime familjes Qoqaj dhe të afërmve. Mëshira e Zotit qoftë mbi të
lënduarit.

“Shumë e rëndë Tragjedia, iu ruajtë e iu forcoftë Zoti”, ka shkruar reperi.

Artikuj të ngjashëm