“Zgjoi” triumfon me dy çmime në “Arcs Film Festival”

By

Filmi “Zgjoi” me regji të Blerta Bashollit ka shënuar edhe një tjetër sukses në kinematografinë ndërkombëtare.

Në mesin e më shumë se 120 filma nga e gjithë Evropa ishin përzgjedhur për të qenë pjesë e edicionit të sivjetmë të Festivalit francez “Arcs Film Festival”, ku “Zgjoi” arriti të triumfonte me dy çmime me rëndësi: atë të publikut dhe të jurisë.

Filmi kosovar triumfoi në Festivalin që si synim ka të promovojë diversitetin e kinemasë evropiane. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm