Zbulohet deklarata tronditëse e personit që sulmoi Bebe Rexhën

By

Një burrë i akuzuar për sulmin ndaj yllit të popit Bebe Rexha duke i hedhur telefonin e tij në drejtim të saj gjatë një koncerti i tha policisë se mendonte se “do të ishte qesharake”, thonë prokurorët.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, teksa Rexha luante në Pier 17 të Nju Jorkut.

Pasi u godit në kokë, këngëtarja u rrëzua përtokë dhe më pas u dërgua në spital, ku mori qepje mbi syrin e majtë.

Një hetim paraprak nga Policia e qytetit të Nju Jorkut tha se burri “hodhi qëllimisht” telefonin e tij ndërsa shfaqja mbaroi.

Sulmuesi i dyshuar është emëruar si 27-vjeçari Nicolas Malvagna nga New Jersey.

Ai u akuzua të hënën për dy akuza për sulm në shkallën e tretë, një akuzë për ngacmim në shkallën e dytë, një akuzë për ngacmim të rëndë në shkallën e dytë dhe një akuzë për tentativë sulmi në shkallën e tretë.

Sipas zyrës së Prokurorit të Qarkut të Manhatanit, Malvagna pranoi se hodhi telefonin dhe i tha një oficeri policie në vendngjarje: “Po përpiqesha të shihja nëse mund ta godisja me telefon në fund të shfaqjes sepse do të ishte qesharake. .”

Ai do të kthehet në gjykatë më 1 korrik. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm