Ylli i ‘Stranger Things’ deklarohet si homoseksual

By

Ylli i “Stranger Things”, Noah Schnapp ka vendosur të dalë nga dollapi dhe të deklarohet si homoseksual.

18-vjeçari ka njoftuar në TikTok të enjten duke postuar një video të tij me mesazhin e mëposhtëm: “Kur më në fund u thashë miqve dhe familjes se isha homoseksual pasi u frikësova në dollap për 18 vjet dhe gjithçka që ata thanë ishte ” e dimë.’”

“Mendoj se jam më i ngjashëm me Will-in sesa mendoja”, shtoi ai duke iu referuar personazhit të tij në serial.

Schnapp luan Will Byers në “Stranger Things”, dhe fansat kanë spekuluar prej kohësh se personazhi është homoseksual sepse është e qartë nga shfaqja se ai ka ndjenja për Mike Wheeler, shkruan KK. Duket se Schnapp po konfirmon gjithashtu idenë e fansave.

Schnapp dhe Millie Bobby Brown, i cili luajti me të në “Stranger Things”, janë miq shumë të ngushtë që shoqërohen shpesh dhe kanë ndarë skenën në programet e bisedave të natës vonë.

Schnapp sapo filloi vitin e tij të parë në Universitetin e Pensilvanisë dhe ai tashmë ka lënë mjaft përshtypje.

 

Artikuj të ngjashëm