Ylli i famshëm i TikTok zbulon se vuan nga ky çrregullim

By

Charli D’Amelio foli hapur në lidhje me një çrregullim të të ngrënit për herë të parë në Instagram pasi mori disa kritika për lipsyncing në “Prom Queen” të Beach Bunny në një TikTok të fundit, i cili përfshinte linjën “llogaritni kaloritë tuaja”.

Ajo tha në një deklaratë për fansat e saj se jeton me një çrregullim të ngrënies dhe kërkoi falje nëse ka fyer dikë pa dashje ndonjë me përmbajtjen e saj.

“Unë gjithmonë jam përpjekur të përdor zërin tim kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me imazhin e trupit, por kurrë nuk kam folur për vetë luftën time me çrregullimet e të ngrënit”, u shkruajti D’Amelio 28 milion ndjekësve të saj. “Është kaq e pakëndshme të pranosh edhe për miqtë dhe familjen tënde më të ngushtë, e lëre më për botën.”

Ajo tha se kishte pasur frikë të ndante këtë aspekt të shëndetit të saj mendor, por në fund të fundit shpresonte që të folurit hapur mund të ndihmonte dikë tjetër.

Burimi: Insider

Artikuj të ngjashëm