Yjet parashikojnë një ditë fantastike sot për këto shenja të horoskopit

By

Universi duket se ka rezervuar shumë për tre shenjat e zodiakut që do të kenë një ditë të mrekullueshme më 12 nëntor 2021.

Kjo është pika e ndritur e ditës pasi duket se shumë janë ende duke kaluar shumë nga rëndimi që shkaktoi Super Hëna e Re e Akrepit javën e kaluar.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Me gjithçka që keni kaluar kohët e fundit, mund të arrini një pikë ku mund të shkoni në një ose dy drejtime.

Ose mund të investoni më thellë në reflektim dhe duke u përpjekur të kuptoni diçka, me shumë mundësi duke shkaktuar thyerjen e vetvetes tuaj emocionale ose do të ngrini supet, do të buzëqeshni dhe do të planifikoni një udhëtim.

Tani, në varësi të vendit ku jeni me shërimin tuaj, vlera dhe madje niveli i lidhjes do të përcaktojë se cilën do të shkoni, por pavarësisht se duhet të ketë disa pika të ndritshme sot. Shpesh për ju, hasni kaq shumë vështirësi sepse ju duhet të mësoni vlerën e vetes dhe pranisë suaj.

Ju duhet të mësoni kufijtë, dashurinë për veten dhe se vetëm për shkak se kujdeseni për të tjerët në mënyrën se si ju kujdeseni, nuk do të thotë që të gjithë e bëjnë. Kjo shpesh mund të duket paksa sikur të zbulosh se Santa Claus nuk është i vërtetë, por janë këto mësime që mund t’ju ndihmojnë t’ju sjellin në atë gjendje të brendshme të fuqisë që duhet të ndjeni sot.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ndoshta e djeshmja ishte e tmerrshme dhe e nesërmja mund të jetë sfiduese, por e sotmja mund të jetë e bukur.

Ndërsa zgjoheni, përpiquni të hiqni dorë nga gjithçka që ju ka rënduar. Përpiquni të lironi besimin se në njëfarë mënyre keni bërë diçka të gabuar ose se keni frikë se universi është kundër jush dhe jo për ju. Por gjithashtu jepini vetes kohë për të qenë vetëm në këtë moment.

Mos lejoni që mendja juaj të largohet nga ajo që ndodhi javën e kaluar dhe mos u shqetësoni se si do të realizohet ky projekt i ri këtë muaj, përkundrazi përqendrohuni në thjeshtësinë e së sotmes. Përqendrohuni në besimin se universi po komploton plotësisht në favorin tuaj, se gjithçka është në linjë dhe se ju mund të jetoni një jetë që ju pëlqen.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Pas kaq shumë turbulencave emocionale së fundmi, sot duhet të jetë një ditë më e qetë për ju. Duke u bashkuar me shenjat e tjera të ujit, padyshim që do të ketë ndjenja, por për shkak të asaj pjese të fuqisë së brendshme, duhet të ndiheni më shumë si të dilni jashtë dhe të jetoni sesa të fshiheni në guaskën tuaj.

Kjo po vjen gjithashtu në kohën e duhur sepse në javët në vijim ka të ngjarë që jeta juaj të fillojë të marrë një drejtim tjetër falë ndikimit të eklipseve. Tani është koha për t’u përgatitur duke u bërë më të fortë në atë që po ndjeni dhe arsyen pse.

Edhe pse dita e sotme ka të ngjarë të jetë më e përshtatshme për të qeshur ose përkëdhelur me ata që doni, ka ende një atmosferë reflektimi që do të jetë rreth jush që do t’ju ndihmojë të jeni në gjendje të rriteni edhe brenda momenteve të gëzimit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm