Xuxi pjesë e festivalit të RTSH

By

Festivali i RTSH i cili është edhe si urë lidhëse për kandidatët që dëshirojnë vajtjen në Eurovision do të mirpresë kandidatin më të ri Xuxin.

Synimet për këtë pjesmarrje janë të qarta pasi dihet se fituesi i festivalit do të jetë edhe përfaqësuesi i ardhshëm i Shqipërisë në festivalin Europian të këngës.

Mbrëmjen e kaluar Xuxi ishte i ftuar në emisionin NIN me Alaudin Hamitin ku dha lajmin për këtë pjesmarrje.

Për muzikën është përkujdesur Genti Lako dhe do të jetë një përzierje mes disa zhanreve.

Se si do të titullohet kënga në fjalë dhe se çfarë tematike do të ketë mund ta kuptoni në videon e mëposhtme. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm