Vdes aktori i njohur

By

Lew Palter, aktori që luajti rolin e bashkëthemeluesit të Macy’s, Isidor Straus, ka vdekur në moshën 94-vjecare.

Palter po vuante nga kanceri në mushkëri dhe vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles më 21 maj, sipas Metro.

Aktori kishte pasur një skenë të shkurtër por të paharrueshme në filmin e vitit 1997, ku ai shihet tek mbërthen gruan e tij, Idan, në përqafim teksa anija famëkeqe fundoset.

Artikuj të ngjashëm