Varri i Ed Sheeran është gati dhe artisti shpjegon arsyen pse e bëri atë

By

Ed Sheeran zbuloi se varri i tij është gati dhe e pret brenda kishës private dykatëshe, 5.5 milionë dollarë në oborrin e shtëpisë së tij.

Në një intervistë me GQ Hype, krijuesi i hiteve të “Bad Habits” shpjegoi se ai ka një kriptë të ndërtuar në pronën e tij prej pelushi në Angli.

“Nuk do të thosha se është një kriptë”, tha 32-vjeçari për gazetën, duke sqaruar se në fakt është më shumë një kishëz.

“Është një gropë që është hapur në tokë me pak gur mbi të, kështu që vjen dita dhe unë vdes, duhet të hyj atje.”

Sheeran tha se ndërsa kishëza po ndërtohej, ai mendoi se do të ishte mirë që vajzat e tij Lyra Antarctica, 3, dhe Jupiter, 1, të mund t’i bënin një vizitë atje kur të vinte dita.

Kapela private dykatëshe e Ed Sheeran, 5.5 milionë dollarë në pronën e tij britanike.
Kapela private dykatëshe e Ed Sheeran, 5.5 milionë dollarë në pronën e tij britanike.

“Njerëzit mendojnë se është vërtet e çuditshme, por unë kam pasur miq që vdesin pa vullnet dhe askush nuk e di se çfarë të bëjë,” shtoi ai.

Fituesi 4 herë i Grammy-t e ndërtoi atë në shtëpinë e tij pasi gruaja e tij, Cherry Seaborn, u diagnostikua me një tumor në vitin 2022 dhe vdekja nga mbidoza e mikut të tij më të mirë Jamal Edwards në moshën 31-vjeçare.

Sheeran tha gjithashtu se ai e përdor kishëzën për të vajtuar të dashurit e tij të ndjerë, duke përfshirë gjyshen e tij.

Ed Sheeran dhe Cherry Seaborn gjatë BRIT Awards 2022

Por vendi nuk është vetëm për raste të trishtuara – krijuesi i hiteve “Castle on the Hill” gjithashtu pret atje dasmat e miqve.

 

Artikuj të ngjashëm