Valdrin Sahiti veshi sërish Beyonce! Sa ditë u deshën për krijimin e fustanit të saj?

By

Beyonce iu bashkua burrit të saj, producentit JAY-Z, në premierën në Londër të  “The Harder They Fall”, megjithëse nuk mund të shihej në tapetin e kuq.

Sidoqoftë, ajo bëri fotografi për stilistët e saj K.J. Moody dhe Marni Senofonte, duke treguar fustanin e saj prej kadifeje me porosi nga çdo kënd.

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Ai u krijua gjatë 10 ditëve të plota nga marka shqiptare e modës Valdrin Sahiti dhe është bërë prej pëlhure mëndafshi dhe kadifeje me Lycra në korse të brendshme.

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Ekipi postoi një fotografi të artistet në pamjen përfundimtare në Instagram, duke iu referuar asaj si “fustani i zi i preferuar” – kështu që nuk është për t’u habitur, duket se ajo e kishte zgjedhur pikërisht këtë fustan nga shumë.

“Veshja e një ikone nuk ka të bëjë me fustanin, ka të bëjë me shkëlqimin në sytë e saj gjatë veshjes së krijimit tuaj,” tha Valdrin Sahiti për POPSUGAR.

Veshja ishte e kompletuar me sandale të thjeshta të zeza, një çantë me kristale nga Judith Leiber, syze dielli dhe xhevahire Lorraine Schwartz. (Vathët e saj ishin vetëm 21 karat, por ajo gjithashtu aksesorizoi me dy unaza diamanti nga argjendaria e preferuar.) /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Artikuj të ngjashëm