Vajza e Dr. Dre befason me deklaratat ndaj babait të saj: Ajo është e pastrehë!

By

Vajza më e madhe e Dr. Dre thotë se është e pastrehë dhe jeton jashtë makinës së saj, pavarësisht lutjeve të vazhdueshme për ndihmë, dhe që është e bija e një muzikanti.

LaTanya Young, e cila punon për ‘DoorDash’ dhe ‘Uber Eats’ si shofer, tha në një intervistë se ajo nuk ka marrë para nga themeluesi i Beats për një vit e gjysmë.

“Fëmijët e mi po qëndrojnë me miqtë ata nuk jetojnë në makinë, jam vetëm unë,” tha Young, e cila është nënë beqare e katër fëmijëve, shkruan Daily Mail.

“Po marr punë të çuditshme vetëm për t’ia dalë tani, jam paguar 15 dollarë në orë si montuese në magazinë. Po përpiqem ta mbaj kokën mbi ujë. Unë kam qenë në borxh për një kohë,” u shpreh ajo.

LaTanya është vajza e Dr. Dre me Lisa Johnson, nga e cila u nda kur LaTanya ishte 5 vjeçare.

LaTanya tha se ka frikë të humbasë makinën e saj me qira sepse nuk mund t’i përballojë pagesat pasi u transferua në Kaliforni nga Las Vegas në kërkim të punës më të mirë.

LaTanya pranoi se Dre i kishte dhënë para në të kaluarën, por thotë se ai ndaloi së paguari në janar të vitit 2020.

“Avokati i tij ka thënë se babai im nuk dëshiron të më ndihmojë sepse kam folur për të në shtyp,” shpjegoi ajo, duke shtuar, “Unë thjesht po përpiqem të komunikoj me të dhe të shoh nëse ai dëshiron të flasë me nipërit e tij”.

Një pikë tjetër dhimbjeje për LaTanya ishte lajmi për gati 300,000 dollarë në muaj që Dre paguante ish-gruan e tij Nicole Young. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm