I patë fotografitë e fundit të Dua Lipës në bikini? Ky është regjimi i saj i palestrës

By

Kjo verë për Dua Lipën ka konsistuar në punë, thyerje rekordesh në muzikë dhe pushime luksoze.

Së fundmi, artistja me famë botërore po qëndron në jugun e Shqipërisë dhe nga atje ajo ka ndarë një mori fotografish në bikini.

Teksa shumë e komplimentojnë për format e saj të palestruara, shumë nga ndjekësit e saj duan të dinë për ushtrimet që ajo bën.

Për fizikun e saj të tonifikuar, Dua këmbëngul që e ka në saje të ushtrimeve të orët e para të mëngjesit – që zakonisht nisin nga ora 8:30.

“Qoftë në Zoom, apo bashkë, unë ushtroj me shoqen time Ella, e cila drejton një klasë ushtrimesh që titullohet ‘Scult With Ella”, kishte thënë artistja për Refinery29.

“Nganjëherë ushtroj me miken time të ngushtë Bunny, e cila vjen në shtëpi dhe më ndihmon më ushtrimet në ditët që jam pa motivim”, shtoi Dua.

Dhe nëse Dua nuk ka shumë kohë, ajo do të zgjedhë një stërvitje intervali me intensitet të lartë (HIIT).

“Unë përpiqem dhe stërvitem sa më shumë që mundem”, tha Dua për revistën Viva në 2018, duke vënë në dukje se ajo përpiqet të stërvitet çdo ditë, edhe për disa minuta. “Më pëlqen të bëj diçka që është vërtet e shpejtë, si një seancë 15-minutëshe HIIT të cilën mund ta bëj para se të filloj ditën time. Nëse kam një telefonatë vërtet të hershme, nuk dua të zgjohem orë më parë më duhet të shkoj dhe të bëj një stërvitje. Pra, një stërvitje me intensitet të lartë, dush, mëngjes dhe vazhdoj ditën time”.

Për muskujt e definuar të barkut, ajo bën “variacione shtrëngimesh” si shtrëngimet e biçikletave dhe ngritjet e këmbëve.”Planks janë të mira, edhe pse pothuajse me siguri më pak të preferuarat e mia!”

Sa i përket dietës së saj, Dua pëlqen të gatuajë në shtëpi.

“Me gjithë vrapimin që bëj për punë, është mirë të kthehem në shtëpi, dhe të ushqehem mirë”, tha ajo për Refinery29. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm