U kritikua për veshjen eksplicite në Skënderaj, vjen reagimi i Fjolla Morinës: Jam artiste!

By

Fjolla Morina mbrëmë ka mbajtur një koncert në Skenderaj ndërsa paraqitja e saj atje ka ngjallur shumë reagime madje ajo u kritikua edhe nga deputetë të njohur.

Ka qenë Miliam Zeka ai që ka bërë një postim në Facebook, lidhur me veshjen e këngëtares para shumë fëmijëve.

“Sa shume ka “arrite” Drenica?!!!Disa namuzeli, qe 1000 te zeza i kane ba dhe i bajne, me kane kritiku se gjoja unë përdori fjalor banal. Shiheni ketë foto nga koncerti ne Skenderaj, edhe hajde me thoni se a ke çare pa …E kush e ka organizu kete koncert edhe kush i ka ftu?!!!”, ka shkruar Zeka.

Ndërsa e ngopur me kritikat që mori, Fjolla Morina a reaguar në Instagramin e saj duke thënë se s’po u besonte syve se cfarë lexoi për veten e saj ndërsa arsyetohet për veshjen, duke e përmendur faktin që është një këngëtare!

View this post on Instagram

Fjolla ju don shummm!!❤️🎤🙌

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

“Sot jam zgjuar me disa tituj portalesh te tmerrshme qe i referoheshin dukjes dhe performances time ne Skenderaj! Ëaëëëë nuk po i besoja syve tek lexoja disa prej tyre.Me pak fjale historia eshte kjo:
Fjolla Morina eshte nje kengtare performuese e nje zhanri te caktuar muzike. Ka nje stil te sajin dhe nuk demton askend qe zgjedh te performoj ne nje qytet me nje veshje te cilen nuk e ka per here te pare. Kam performuar dhe kenduar sic bejne te gjithe kengtaret e zhanrit tim.Per mua te gjitha skenat jane njesoj. Ata qe kishin ardhur ne shesh ishin aty per te pare e degjuar Fjollen qe shohin ne tv jo Fjollen qe doni ju. Po e theksoj dhe nje here isha mbrem ne Skenderaj e ftuar si Artiste per te performuar jo per te dhene interviste. Por nuk me cudit fakti qe kaq shume ju ka bere pershtypje veshja ime si e Rita Ores kur performoj ne Prishtine. Ju keni problem me cdo kengetare qe performon me nje trupore”

Këngëtarja madje shkruan se fëmijët duhet t’i ruani nga televizioni ku politikanë e fytyra publike, ofendohen me njëri tjetrin dhe jo nga Fjolla që po performonte me një veshje skenike!

“Po po nga ju qe beni shkrime moraliste e pastaj ju shohim ne TV ku shani e shfryni njeri tjetrin me fjalorin me te keq qe dini. Aty duhet ti keni kujdes femijet jo ne nje koncert. Flm publikut qe ishin aq te shumte e me keni prit aq mire! Po ju them dhe te fundit: Sa per patriote une jam 1000 here me shume se disa qe hiqen te tille”, ka thënë Fjolla.

View this post on Instagram

Sot jam zgjuar me disa tituj portalesh te tmerrshme qe i referoheshin dukjes dhe performances time ne Skenderaj! Wawwww nuk po i besoja syve tek lexoja disa prej tyre.Me pak fjale historia eshte kjo: Fjolla Morina eshte nje kengtare performuese e nje zhanri te caktuar muzike.Ka nje stil te sajin dhe nuk demton askend qe zgjedh te performoj ne nje qytet me nje veshje te cilen nuk e ka per here te pare. Kam performuar dhe kenduar sic bejne te gjithe kengtaret e zhanrit tim.Per mua te gjitha skenat jane njesoj. Ata qe kishin ardhur ne shesh ishin aty per te pare e degjuar Fjollen qe shohin ne tv jo Fjollen qe doni ju. Po e theksoj dhe nje here isha mbrem ne Skenderaj e ftuar si Artiste per te performuar jo per te dhene interviste. Por nuk me cudit fakti qe kaq shume ju ka bere pershtypje veshja ime si e Rita Ores kur performoj ne Prishtine.Ju keni problem me cdo kengetare qe performon me nje trupore. Tani ju ca beni? Merrni “gura” dhe qelloni. Te gjitha kengtaret vishen me nje body, kendojne ne Tirane , Prishtine, Ferizaj, Gostivar, Tetove,Prizren pse nga ndryshon Skenderai nga te gjitha keto qytete. Une i kendoj Shqiptareve kudo qe jane pa dallim vendi per mua jane te gjithe publiku im. Pse nuk i lexova keto komente kur kendoja ne Prishtin ose ne Tiran a kudo qofte ku ka Shqiptare?!!! E di cka po ju them Kosoves nuk I vine problemet pse Fjolla kendoj me nje body,Kosoves I vine problemet nga njerzit e prapambetur te cilet drejtojne gishtin nga te gjithe vetem nga vetja jo. Po po nga ju qe beni shkrime moraliste e pastaj ju shohim ne TV ku shani e shfryni njeri tjetrin me fjalorin me te keq qe dini. Aty duhet ti keni kujdes femijet jo ne nje koncert. Flm publikut qe ishin aq te shumte e me keni prit aq mire! Po ju them dhe te fundit: Sa per patriote une jam 1000 here me shume se disa qe hiqen te tille!🙌

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

Artikuj të ngjashëm