U akuzua se përdori armë të vërteta në performancë, Eminem u përgjigjur raportimeve

By

Reperi i famshëm amerikan Eminem iu është përgjigjur raportimeve se ai ka përdorur efektet e të shtënave të armëve në performancën e tij në Bonnaroo këtë të premte

Përderisa reperi 45 vjeçar po interpretonte këngën e tij të vitit 2000 “Kill You” fansat kanë dëgjuar të shtëna armësh dhe shumë prej tyre ishin tejet të zemëruar.

Mirëpo përfaqësues të reperit e kanë mohuar kategorikisht një gjë të tilla.

“Raportimet ishin të pabazuara dhe të pavenda. Eminemi nuk ka përdorur efekte të të shtënave të armëve gjatë shfaqjes së tij live. Efekti i përdorur nga Eminem në Bonnaroo, ishte një konkuzion piroteknik që shkakton zhurmë të madhe. Ai e ka përdorur këtë efekt për 10-të vjet në performancat e tij siç bëjnë edhe plot artistë të tjera”, thuhet në përgjigjen e përfaqësuesve të reperit dhënë për revistën amerikane People. /Prive.al

Eminem Reponds to Reports He Used Gunshot Sound Effects During Show

 

 

Artikuj të ngjashëm