Tri shenjat e horoskopit që do të kalojnë një nëntor të vështirë!

By

Nëntori është një nga ata muaj ku pavarësisht se çfarë bëjmë, apo çfarë transite janë në qiell, ne ende nuk mund ta lëkundim ndjenjën se errësira do të na pushtojë, duke na gëlltitur përfundimisht të gjithë.

Për tre shenjat e zodiakut që do të kenë një muaj të vështirë duke filluar nga nëntori 2021, ky është një sezon dëshpërues, pavarësisht se në çfarë klime jetoni, shkruan Tango.

Nëntori përfaqëson fundin e vitit, mbylljen, vdekjen, përfundimet dhe heshtjet e thella dhe të errëta.

Ajo që intensifikon mendimet tona më të errëta është Dielli në Akrep, i cili bën që gjithçka të duket më keq se sa është.

Këto janë kohë të rrezikshme për njerëzit që zhyten në dyshime për veten; për ata që e shohin gotën gjysmë bosh tashmë, gota mund të perceptohet më shumë si e thyer.

Cilat janë shenjat që astrologjia parashikon që do të kenë muaj të vështirë?

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Nëse ndonjëherë ka pasur një kohë të vitit, ose një shenjë të Zodiakut që është prerë për t’u introspeksionuar, kjo është ajo, tani.

Kjo është ajo ku ju do të mendoni gjithçka që shkoi keq këtë vit, Dashi. Dhe jo, nuk ndihet mirë, megjithatë, hajde – nuk ishte një vit aq i keq, apo jo?

Hëna e Plotë, e cila gjithashtu ndodh të jetë një Eklips Hënor, do t’ju bëjë të ndiheni të dështuar, sepse do ta gjykoni veten aq ashpër sa do të jetë pothuajse për të qeshur.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ju, ashtu si miku juaj i shenjës së zjarrit, Dashi, jeni gjithashtu në radhë për zhgënjimin për të mos marrë atë që keni dashur këtë vit.

Ju mund të përjetoni një sjellje të keqe, falë Diellit të Akrepit dhe ndikimit të tij në disa njerëz në jetën tuaj, dhe kjo është vërtet dëshpëruese për ju.

Sjellja juaj nuk vihet në dyshim; ju me të vërtetë po bëni më të mirën dhe e dini – ky nuk është një nocion i rremë.

Por ju nuk jeni përgjegjës për sjelljen e të tjerëve dhe për shkak të shkëlqimit tuaj madhështor, do të jeni në shënjestër të armiqësisë, për të tjerët.

Xhelozia i kap çdo herë dhe nëse nuk ulni në nivelin e tyre, ata nuk duan që ju të jeni pranë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ndërsa viti po mbaron, edhe ju do të jeni aty duke festuar humbjet dhe dështimet tuaja. Ju jeni një perfeksionist i tillë dhe me personalitetin tuaj të orientuar drejt qëllimit, çdo gjë që nuk shënohet si ‘e plotë’ shihet për ju si një dështim.

Mospërfundimi është thelbi i asaj që Bricjapi përçmon, dhe nëse kjo ndodh për fajin e dikujt tjetër apo për fajin tuaj, nuk ka rëndësi. Në punë ju dëshironi perfeksion.

Mërkuri në Peshore, më 5 nëntor, mund t’ju bëjë të gënjeni dikë për diçka me të cilën nuk dëshironi të përballeni – dhe ideja e gënjeshtrës është një barrë e tillë për ju sa gjithçka që do t’i shkaktoni vetes është pikëllimi.

Për të mos thënë, që trishtimi i fundvitit është shumë real për ju; do të mbushesh me kujtimet e atyre që ke humbur dhe të gjitha momentet e mira që ke ndarë me ata njerëz.

Është një sezon i trishtuar për ty, Bricjap, por ndërsa shkon me ty, do të ngrihesh dhe do të shkëlqesh si profesionist brenda një kohe të shkurtër. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm