Thuhet se Britney Spears “mund të mos përformojë më” pas lirisë së saj

By

Britney Spears thuhet se nuk ka plane të menjëhershme për t’u kthyer në skenë, pasi festoi fitoren e saj me konservatorin dhe fejesën me Sam Asghari.

Burime pranë TMZ pohuan se ylli i popit nuk ka bërë ndonjë punë tani rreth projekteve të reja, madje disa sugjerojnë se ajo kurrë mund të mos performojë përsëri, shkruan Daily Mail.

Në gjykatë të mërkurën, një gjyqtar e hoqi Jamie Spears nga kujdestaria që kontrollonte jetën personale të vajzës së tij 39-vjeçare, dhe pasurinë prej 60 milionë dollarësh pas 13 vitesh kontrollë.

Britney “për një kohë të gjatë” nuk ka qenë duke përformuar.

Shfaqjet e fundit të mëdha të Britney ishin për rezidencën e saj në Las Vegas, Britney: “Piece of Me”, e cila u hap në dhjetor  të vitit 2013 dhe përfundoi në dhjetor të vitit 2017, pasi fitoi afër 138 milionë dollarë.

Gjatë asaj kohe, Spears mbeti nën kujdestarinë e saj 13-vjeçare me babanë Jamie në kontroll, dhe pretendoi në një postim në Instagram, se orari i saj ishte ai që kërkonte që ajo të dilte vetëm dy herë.

Në shtator, Britney zbuloi lajmin e lumtur se është fejuar me Sam Asghari, duke ndarë një video në Instagram me unazën e saj të fejesës.

Sam është zotuar se do të “kujdeset” për yllin e popit pasi ajo fitoi lirinë e saj.

Artikuj të ngjashëm