Të famshmit shqiptarë të pikëlluar pas vdekjes së Avicii (FOTO)

By

Dje, bota u trondit me lajmin për vdekjen e parakohshme të DJ më të njohur botëror, Avicii.

Artisti vdiq në moshën 28-vjeçare dhe akoma asnjë shkak nuk është zbuluar, edhe pse i ndjeri viteve të fundit kishte probleme me pankreasin gjë për të cilën ndaloi edhe turneun dhe nuk u paraqit më.

Këngëtarja, Afërdita Dreshaj, ishte njëra prej shqiptarëve që u mërzitën pas këtij lajmi të dhimbshëm.

Ajo postoi një instastory një frazë të shkëputur nga njëri prej projekteve më të njohura të artistit.

“Wake me up when it’s all over, shumë e mërzitur. Pusho i qetë”, shkroi Dreshaj.

I mërzitur mbeti edhe Flori Mumajesi.

Këngëtari postoi një video të të ndjerit në Instagram, duke shkruar “Pusho i qetë”, e njëjtë veproi edhe bashkëpunëtori i Florit – Bruno, i cili postoi një foto të Avicii-t, duke shkruar “Pusho i qetë”.

https://www.instagram.com/p/BhzUc7nn1NQ/?taken-by=iamflorimumajesi

Ndërkaq, Vik Kraja, DJ i njohur shqiptar shkroi: “Faleminderit për të gjitha ngjyrat që ke lënë në këtë botë gri”./Prive.al

https://www.instagram.com/p/BhzSNfgFDOd/?taken-by=vikkraja

Artikuj të ngjashëm