Të famshmit që u diagnostikuan me koronavirus (FOTO)

By

Koronavirusi është bërë problem i madh në të gjithë botën dhe tani zyrtarisht është etiketuar si një pandemic nga Organizata Botërore e Shëndetit.

Deri më tani, në mesin e të infektuarëve, janë edhe disa të famshëm.

Më shumë se 125 mijë raste janë shënuar me koronavirus dhe mbi 4500 vdekje në të gjithë botën.

Më poshtë ju sjellim fotografitë e fytyrave të njohura të cilët fatkeqësisht janë prekur nga kjo sëmundje./Prive.al

Tom Hanks dhe Rita Wilson 

Rudy Gobert

Daniele Rugani

Nga Nguyen

Sophie Gregoire Trudeau

Mikel Arteta

Francis Suarez

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm