Të famshmit që nuk lejohen të marrin pjesë në Met Gala

By

E hëna e parë e majit do të thotë vetëm një gjë për rrethin elitar të modës – Met Gala zbret në Nju Jork për një festë të stilit dhe dekadencës.

Ngjarja ka qenë një event i qëndrueshëm e kalendarit të listës A që nga viti 2005, supremoja e Vogue Anna Wintour drejton Gala-n me një orar ‘militant’.

Çdo vit, yjet nga pista në ekranin e argjendtë drejtohen në hapjen e Ekspozitës Vjetore të Modës të Institutit të Kostumeve të Nju Jorkut dhe çdo vit atyre u kërkohet të ndjekin një temë të veçantë stili.

Temat e kaluara për ngjarjen e mbledhjes së fondeve përfshijnë Në Amerikë: Një Antologji e Modës, Kampi: Shënime mbi modën dhe trupat qiellorë: Moda dhe imagjinata katolike, të cilat panë disa nga reagimet më të mira të fansave.

Këtë vit, tema është për nder të drejtorit kreativ dhe stilistit të ndjerë të Chanel, Karl Lagerfeld, i cili ndërroi jetë në vitin 2019.

I hedhim një sy personazheve të famshëm të cilëve u është ndaluar kthimi nga shefja e Vogue, Anna Wintour, e cila organizon eventin:

  • Donald Trump
  • Demi Lovato
  • Tina Fey
  • Amy Schumer
  • Familja Kardashian
  • Gwyneth Paltrow
  • Zayn malik

 

Artikuj të ngjashëm