Taylor Swift triumfon në MTV Europe Awards

By

Taylor Swift mbylli një muaj të madh duke fituar katër trofe në MTV Europe Music Awards.

Ylli, albumi i fundit i të cilit Midnights ka kryesuar listat në të gjithë botën, u shpall artistja më e mirë dhe akti më i mirë pop.

Ajo gjithashtu fitoi videon më të mirë dhe videon më të mirë në formë të gjatë, me aktoren e Stranger Things, Sadie Sink.

Harry Styles, Blackpink dhe Nicki Minaj morën gjithashtu trofe në shtëpi.

Swift tani është e lidhur me Lady Gaga si këngëtarja me më shumë çmime MTV Europe. Të dyja kanë nga 12 secila.

Pasi fitoi çmimin e artisties më të mirë nga ylli i Baywatch, David Hasselhoff, Swift ia kushtoi çmimin fansave të saj.

“Nuk ka asnjë moment të vetëm që ta marr si të mirëqenë,” tha ajo. “Nuk mund ta besoj se mund ta bëj këtë si punë, dhe kjo është e gjitha falë jush. Faleminderit shumë, shumë”.

Ceremonia u mbajt në Düsseldorf, Gjermani dhe u organizua nga regjisori i filmit Taika Waititi dhe ylli i popit Rita Ora, të cilët u martuan gjatë verës.

Jo prezantuesit më të lëmuar, ata shpesh flisnin mbi njëri-tjetrin – por arritën të kalonin tetë ndryshime të veshjeve gjatë mbrëmjes.

“Ju jeni duke lulëzuar,” tha Taylor Swift, kur Ora kërkoi një vlerësim të detyrave të tyre të pritjes. 

David Guetta dhe Bebe Rexha e nisën shfaqjen me një shpërthim, duke interpretuar hitin e tyre I’m Good (Blu), i cili fitoi çmimin për bashkëpunimin më të mirë.

Shfaqja u shfaq gjithashtu nga Ava Max, Tate McRae Stormzy, Gorillaz, Lewis Capaldi dhe fituesit më të mirë të rock-ut Mus

MTV gjithashtu dha një çmim special për tre vajza të reja ukrainase që po përballen me krizën humanitare të vendit.

Anna Kutova, Lina Deshvar dhe Anfisa Yakovina kanë siguruar strehim për refugjatët, evakuojnë dhe kujdesen për familjet me fëmijë dhe terapi për ata që janë ndarë nga të dashurit e tyre.

Në kategoritë e muzikës, ylli britanik i popit Harry Styles fitoi aktin më të mirë live, ndërsa grupi korean pop BTS fitoi çmimin më të madh të fansave.

Artikuj të ngjashëm