Veshja e guximshme e Dua Lipës në dasmën e mikut të saj të famshëm

By

Veshja e bardhë në një dasmë zakonisht shihet gabim i modës – por Dua Lipa ishte një nga të ftuarit e shumtë që mori pjesë në dasmën e stilistit Simon Porte Jacquemus këtë fundjavë, e veshur me nuancën e rezervuar tradicionalisht për nuset.

dua lipa looks stunning in a sheer white dress as she attends the wedding of simon porte jacquemus & marco maestri in charleval, france-270822_14

Këngëtarja u fotografua në ceremoni me një fustan të tejdukshëm me një të çarë deri në kofshë dhe qëndisje delikate me lule – e dizenjuar nga dhëndri – të cilën e veshi mbi një palë pantallona të shkurtra të bardha. Ajo ka aksesuar me një palë sandale me rripa, një çantë dore të zezë dhe një palë vathë të bardhë, ndërsa flokët e drejtë i la lirshëm.

Photo credit: Arnold Jerocki - Getty Images

Të ftuar të tjerë të pranishëm, të cilët gjithashtu iu përmbajtën kodit të veshjes krejt të bardhë (dhe krejt Jacquemus), përfshinin stilisten Amina Muaddi – me një pamje të veçantë të këmishës Jacquemus – dhe modelen franceze Didi Stone, me një bluzë dhe fund me një mëngë.

Dizajneri, i cili është i preferuari mes të famshmëve dhe ndikuesve, u martua me partnerin e tij afatgjatë Marco Maestri në ceremoninë intime në natyrë në Charleval, në jug të Francës. Jacquemus kishte veshur një kostum klasik të zi, ndërsa Maestri ishte në rrobaqepësi kremi. Çifti janë në lidhje që nga viti 2018 dhe e shpallën fejesën vitin e kaluar.

Dua Lipa Stuns In Sheer White Dress: See-Through Gown Photos

Ceremonia u zhvillua jashtë bashkisë lokale dhe stilisti u shoqërua në korridor nga gjyshja e tij, Liline. Më pas, të porsamartuarit hipën në një kabrio dhe vazhduan festimet në Château de Bonneval aty pranë.

Photo credit: Arnold Jerocki - Getty Images

Dizajneri u rrit në jug të Francës dhe shpesh feston rajonin në punën e tij dhe në mjediset e shfaqjes së tij, kështu që nuk është befasi që ata i thanë zotimet e tyre në një mjedis provincial. Në fakt, shfaqja e tij më e fundit, ‘La Papier’, e cila u zhvillua në Arles aty pranë në qershor, shfaqi një koleksion pothuajse tërësisht njëngjyrëshe, me një seri pamjesh në të bardhë dhe krem ​​- një pamje paraprake e kodit të veshjes së të ftuarve në dasmë. /Prive.al

Photo credit: Pascal Le Segretain - Getty Images

Artikuj të ngjashëm