Tashmë një hit! Si erdhi në jetë “Potion” e Dua Lipës me Calvin Harris?

By

Një nga DJ-të më të njohur në rrymë, Calvin Harris së fundmi publikoi këngën “Potion”, e cila e pa atë në bashkëpunim me Dua Lipën dhe Young Thug, dhe tashmë ka më shumë se 13 milionë shikime në YouTube.

Për të gjithë ata që pyesin se si producenti skocez vazhdon të prodhojë hit pas hiti, Harris së fundmi ndau një klip të shkurtër “how to” ku tregoi procesin pas krijimit të këngës së tij të fundit.

DJ demonstroi në vetëm 30 sekonda se si “Potion” erdhi në jetë, duke filluar duke bllokuar disa akorde në një piano elektrike, duke shtuar një magji të kitarës Strat dhe duke e bindur Dua Lipën për të interpretuar disa vokale. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm