“Squid Game” ju tronditi? Nuk është asgjë në krahasim me çfarë po sjell tani krijuesi i serialit

By

“Red Light, Green Light” me sa duket ishte lojë fëmijësh.

Besoni apo jo, krijuesi i “Squid Game” Hwang Dong-hyuk po punon për diçka shumë më të keqe për projektin e tij të ardhshëm. Eksperti i frikës nga Koreja e Jugut po punon për një film me titullin “Killing Old People Club”, ose “K.O. Club, bazuar në një roman të shkruar nga Umberto Eco, sipas Variety.

Dhe nëse menduat se ishte e tmerrshme të shikoje njerëz të vrarë nga një kukull gjigante animatronike në serialin e tij jashtëzakonisht të popullarizuar në Netflix, thjesht prisni.

“Do të jetë më e dhunshme se “SqUID gAME”, deklaroi Dong-hyuk gjatë një ngjarjeje MIPTV në tregun ndërkombëtar televiziv në Francë së fundmi. Ai thuhet se ka zhvilluar tashmë një skript prej 25 faqesh për filmin, i cili ai pret të jetë “një tjetër film i diskutueshëm”.

Fjala “e diskutueshme” as që fillon të përshkruajë “Squid Game” të çmendur të vitit të kaluar, e cila ndoqi personazhet e ngecur në para që konkurronin në një seri lojërash brutale – dhe fatale për shumicën – për të fituar paratë e nevojshme dëshpërimisht. Shfaqja u rendit në vendin e parë në dhjetëra vende në transmetues, dhe fansat e dramës e etiketuan atë “shumë tronditës” dhe e deklaruan atë të mbushur me “dhunë të tepruar”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm