Sipas horoskopit këto shenja sot do të jenë më impulsiv

By

Dita e sotme do të na sjellë një sërë opsionesh dhe ka një shans të mirë që ne të hidhemi në opsionin e parë në vend që të rrimë për të dëgjuar se çfarë tjetër na ofrohet. Sot është një ditë impulsiviteti të madh dhe kjo do të thotë se për tre shenjat e zodiakut, kjo ditë, 17 mars 2023, mund të vijë me shumë gabime. Ne kërcejmë para se të kuptojmë se për çfarë po kërcejmë, dhe kjo është për shkak se ndikimi ynë kryesor sot vjen në formën e tranzitit të njohur si Hëna në lidhje me Plutonin.

Ndërsa Hëna në lidhje me Plutonin nuk garanton një ditë të vështirë, ajo definitivisht ka aftësinë të na vendosë në pozitën që duhet të bëjmë një zgjedhje të vështirë dhe për shkak se natyra e këtij tranziti ka të bëjë me lëvizjet sporadike, të shpejta dhe sjelljen impulsive, gjasat që ne të bëjmë zgjedhjen e gabuar janë të mëdha. Mësimi që duhet mësuar sot ka të bëjë me durimin dhe besimin; a mund të besojmë se koha do të na shpërblejë…apo do të mos i besojmë universit aq shumë sa t’i marrim gjërat në duart tona, duke e vënë veten ndoshta në rrezik?

1. Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Durimi nuk ka qenë kurrë virtyti yt, Luan, dhe gjatë Hënës në lidhje me Plutonin, do të zbulosh se fjalë për fjalë i ke mbaruar të gjitha. Ndonëse kjo nuk është përvoja më e keqe e jetës suaj, kjo ditë, 17 Marsi, do të testojë durimin tuaj ose mungesën e tij, duke ju vënë në një situatë që kërkon të veproni tani – ose kurrë. Duke qenë se ju pëlqen një sfidë e mirë, do të veproni ‘tani’ dhe pikërisht atëherë do të fillojë dënimi. Ajo që nënkuptohet me dënim është se për shkak se do të lëvizni shumë shpejt dhe pa menduar, do të përfundoni me diçka që vërtet nuk e dëshironi. E gjithë kjo ditë sillet rreth idesë se do të regjistroheni për diçka pa u menduar…dhe pastaj do të mbeteni përgjithmonë me të. Mendoni për këtë si një tatuazh me bojë impulsive. Nuk ka kthim prapa në këtë zgjedhje. Siç thonë ata, “Shumë vonë, e morët bojën; tani është e juaja për t’u dukur.

2. Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Më 17 mars, mund të humbni një mik për shkak të paaftësisë suaj për t’u përpjekur më shumë sesa të mos bëni asgjë. Ju do t’u thoni gjëra njerëzve që nuk i keni parasysh, dhe më pas do të tërhiqeni duke u thënë atyre njerëzve se nuk e kishit qëllimin dhe se ata nuk duhet t’ju dëgjojnë kur ju brohoritni kështu. Gjatë hënës me Plutonin, do ta bëni përsëri; do të flasësh jashtë radhës dhe do të largosh me të vërtetë dikë – më shumë se sa një mik. Do t’i mërzitni aq shumë sa nuk do t’ju besojnë më, dhe kur t’ju përballen me fjalët tuaja, ose do t’i mohoni ose do t’u thoni të qetësohen. “Është thjesht një shaka”. Ju e keni bërë këtë aq shpesh sa askush nuk po qesh më dhe askush nuk e sheh shakanë të përfshirë. Ju do të prishni një miqësi sot, Virgjëresha.

3. Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Ju mund të ndiheni paksa i ndezur sot, Akrep, pasi gjithçka është në nervat tuaja dhe mëshironi budallain që ju ndërpret. Gjatë hënës në lidhje me Plutonin, ju, në veçanti, do të ndiheni sikur gjithçka është bërë një provë, dhe në mënyrë që ose t’i kaloni këto prova ose thjesht t’i kaloni ato, do të ndjeni nevojën për të punuar shpejt … dhe në mënyrë impulsive. Në këtë ditë, 17 Mars, ju prireni t’i shihni gjërat pak më dramatike se zakonisht, dhe kjo do të thotë se do të merrni vendime të nxituara. Mund të përfundoni duke rrezikuar diçka të çmuar për ju thjesht sepse nuk mund ta duroni idenë e pritjes për të gjetur diçka. Durimi juaj është në nivelin më të ulët të të gjitha kohërave gjatë lidhjes së Hënës me Plutonin, dhe kjo është vetëm lloji i sjelljes që mund ta kthejë një ditë tjetër mesatare në një rrëmujë nga ferri.

Artikuj të ngjashëm