Si kanë ndryshuar supermodelet që nga paraqitja e tyre e parë (FOTO)

By

A ju kujtohet se kur ka qenë hera e parë që keni dëgjuar për Adriana Limën ose Miranda Kerr?

Secila supermodele ka një sfilatë që e ka bërë të famshme. Që nga atëherë, fytyrat e tyre janë shfaqur kudo: në Instagram, reklama dhe në lajme.

A pajtoheni me atë që thuhet se kur e sheh njeriun ditë për ditë mendon se nuk ndryshon fare?

Ndoshta, por nuk është aspak e vërtetë. Le ta kuptojmë së bashku nëse e kishim gabim.

Bright Side ka krahasuar fotografitë “atëherë dhe tani” të shumicës së modeleve të famshme. Disa prej tyre janë bërë gjatë fillimeve të karrierës së tyre, ndërkaq të tjerët janë shkrepur së fundmi.

Këto fotografi na bëjnë me dije se jo të gjitha modelet e kanë mbajtur pamjen e tyre origjinale.

Adriana Lima

Claudia Schiffer

Miranda Kerr

Natalia Vodianova

Carolyn Murphy

Irina Shayk

Christy Turlington

Cindy Crawford

Karlie Kloss

Rosie Huntington-Whiteley

Naomi Campbell

Cara Delevingne

Alessandra Ambrosio

Bella Hadid

Artikuj të ngjashëm