Si “humbi gjithçka” Tiffany Haddish pas akuzave për ngacmim?

By

Tiffany Haddish pretendon se ajo “humbi gjithçka” si rezultat i akuzave tashmë të hedhura poshtë për ngacmimin e fëmijëve të bëra kundër saj dhe shokut të saj komik Aries Spears.

“Të gjitha koncertet e mia kanë shkuar. Gjithçka u zhduk”, tha ajo për TMZ të mërkurën. “Unë nuk kam punë vëlla”.

Sipas IMDB, Haddish, 42 vjeç, ka dy projekte në post-produksion, por asnjërin që ajo aktualisht është duke filmuar apo të listuar si në paraprodhim.

Ajo gjithashtu nuk ka data të ardhshme të turneut për turneun e saj të komedisë, sipas Tickermaster.

Haddish dhe Spears, 47 vjeç, u akuzuan për kujdesin dhe ngacmimin e një vëllai dhe motre kur ishin përkatësisht 14 dhe 7 vjeç, në një padi të ngritur në fillim të këtij muaji.

Viktimat e supozuara pretenduan se Haddish i detyroi ata të merrnin pjesë në skeçe komedi të qarta.

Një nga xhirimet dyshohet se përfshiu yllin e “Girls Trip” duke i mësuar motrës së viktimës së dyshuar, e njohur vetëm si Jane Doe në dosjet e gjykatës, se si të imitojë ‘fellatio’ për një skenë rreth fëmijëve që po debatojnë për një nën sanduiç.

Padia pohoi gjithashtu se djali i vogël u ngacmua nga Haddish dhe Spears gjatë filmimit të një video shqetësuese të publikuar përmes Funny Or Die dhe platformave të tjera online, të titulluar “Through a Pedophile’s Eyes”.

Megjithatë, dy vëllezërit e motrat që ngritën akuzat e hodhën poshtë padinë këtë javë.

“Familja ime dhe unë e njohim Tiffany Haddish për shumë vite – dhe tani e dimë se ajo kurrë nuk do të më dëmtonte mua apo vëllain tim apo të ndihmonte dikë tjetër të bënte diçka që mund të na dëmtonte”, tha gruaja për TMZ të martën, në emër të saj dhe vëllait të saj.

“I urojmë më të mirën Tiffany-t dhe jemi të lumtur që të gjithë mund ta lëmë këtë pas vetes,” përfundoi ajo.

Artikuj të ngjashëm