Si e feston ditëlindjen një bilionere? Ja planet e çmendura të Kylie Jenner për 22 vjetorin e saj

By

Ke biliona dhe ke ditëlindjen? Tingëllon si rasti më i mirë të shpenzosh disa shifra të bukura dhe të llastosh veten.

E pikërisht kjo po ndodh për 21 vjeçaren Kylie Jenner e cila shumë shpejt do të mbush 22 vjet.

Kylie Jenner do të kalojë ditëlindjen e 22-të me 10 gusht në një jaht luksoz me vlerë 200 milionë dollarë. Tani nuk presim që ylli i bukurisë të kursehet, por edhe sipas standardeve të saj, kjo duket çmenduri.

Image result for the Tranquility yacht

TMZ ka raportuar që Kylie planifikon të festojë ditën e saj të madhe (kur je Kardashian-Jenner, nuk ka diçka të tillë si një ditëlindje të vogël) në këtë jaht. Jahti vjen në në një gjatësi të harlisur 92 metra – të njëjtën gjatësi si një katran futbolli – dhe përfshin një teatër, sauna, pishinë dhe sallon bukurie. Oh, dhe një helipad. Marrja me qira e jahtit kushton 1 milionë dollarë për javë.

Me 10 kabina, jahti mund të akomodojë 22 të ftuar, që do të thotë ajo do të ftojë të gjithë miqtë dhe familjen e saj, për të festuar në det. Ndërsa nuk dihet asnjë plan i saktë aktualisht, Kylie dhe bashkë pritet të udhëtojnë nëpër Mesdhe me 29 anëtarë të ekuipazhit në mesin e gushtit. Dhe duke e ditur familjen Kardashian, sigurisht që do të shohim shumë foto dhe video në Instagram, duke na lejuar të gjithëve të bëjmë një vështrim në jetën e një miliarderi.

Image result for jenner kardashian family celebrating

Artikuj të ngjashëm