Shqiponja më simpatike: Edhe vajza e Emina Çunmulajt, mëson simbolin kombëtar

By

Simboli kombëtar, shqiponja dy krenare asnjëherë nuk ka qenë më e famshme e më e praktikuar se tani.

Nisi me këngëtaret, Dua Lipën e Rita Orën viteve paraprake, për të marrë hov këtë vit në kampionatin Botëror të Futbollit në Rusi, kur Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, festuan me shqiponja golat e tyre në ndeshjen e Zvicrës kundër Serbisë.

Lojërat e botërorit, sidomos ato ku luan Zvicra po i përcjellë edhe modelja Emina Çunmulaj e cila e ka mësuar edhe vajzën e saj Ella Farian, ta formojë shqiponjën me duar dhe ajo është thjesht e adhurueshme në mënyrën se si e bën. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm