Shpallen nominimet për “Golden Globe” 2020

By

Nominimet për edicionin e 77-të me radhë të “Golden Globe” u shpallën këtë të hënë.

Netflix kryesoi në nominime, falë një shfaqje të fortë nga filmat “Marriage Story” dhe “The Irishman”. Dramat u nominuan përkatësisht për gjashtë dhe pesë çmime.

Në kategoritë televizive, seriali Netflix “The Crown” dhe ” Unbelievable” morën katër nominime secila, siç bëri edhe “Chernobyl” i HBO-së.

Edhe këtë herë, asnjë femër nuk u nominua në kategorinë që vlerëson skenarin më të mirë.

Eventi do të transmetohet në 8 pasdite dhe do të mbahet me 5 janar në NBC.

Zbuloni të nominuarit duke klikuar KËTU.

 

 

Artikuj të ngjashëm