Shihni tre fustanet e mrekullueshëm të dasmës së Demet Özdemir

By

Demet Ozdemir dhe Oguzhan Koç u martuan në një ceremoni luksoze të dielën. 

Dy yjet turq festuan martesën e tyre me miqtë dhe familjen, dhe Demet Özdemir dukej e mrekullueshme në tre pamje të ndryshme nga tre stilistë të ndryshëm. 

Një sërë yjesh në Turqi ndanë pamjet e tyre nga nata magjike, e cila tashmë është bërë folja e publikut.

Të pranishmit përfshinin Deniz Baysal, Handa Doğandimir, Pelin Karahan, Berand Tonga, Gulcan Arslan, të shoqëruar nga i dashuri i saj, Murat Boz, Murat Dalkilic, Bansu Soral, Ibrahim Celikul, Naz Gokten dhe Furkan Palali.

Fustani i parë i nusërisë i Demetit ishte një stil pothuajse sirene, pëlhurë rrjetë, gjithashtu ishte i gjatë dhe i bardhë. Veshja e parë e Demetit ishte shumë e thjeshtë dhe e bukur. 

Për pamjen e dytë, aktorja turke ka mahnitur një fustan të bardhë të thjeshtë me perla që ishte paksa i rrjedhshëm, Demet Özdemir kishte flokët pas shpatullave që tregonin në mënyrë perfekte bukurinë e saj natyrale.

Look-u i saj i fundit ishte veshur në after party-n e dasmës, ajo kishte veshur një fustan me sup, flokët i kishte të lidhura në një bisht të ulët dhe aksesorë në pjesë ballore/koke.

Fustanet e nusërisë janë dizajnuar nga tre stilistë të ndryshëm, Eda Gungor, Nihan Pekar dhe fustani i fundit do të jetë i markës së stilistit botëror Alexander McQueen.

Demet Özdemir ndau me ndjekësit dhe fansat e saj se do t’i dhuronte një nga fustanet e saj një prej ndjekësve të saj që do të martohet së shpejti.

Dhe javën e kaluar, Demet ndau foto të reja nga nata e saj speciale para dasmës, teksa mbante në turqisht Natën e Kënasë dhe Kina Gecesin.  

Demet Özdemir dhe Oğuzhan Koç u fejuan muajin e kaluar në një ceremoni intime, e cila u kufizua vetëm në familjen dhe miqtë e ngushtë. 

Demet kishte veshur një fustan të gjatë rozë të ngushtë me një prerje elegante në qafë të ngjitur me perla nga mbrapa dhe kishte veshur flokët lart për të treguar grimin e bukur natyral. 

 

Artikuj të ngjashëm