Sharon Stone rikrijon skenën ikonike të ‘Basic Instinct’

By

Sharon Stone rikrijoi skenën ikonike të kryqëzimit të këmbëve nga “Basic Instinct” në GQ Men of the Year Awards.

E mrekullueshme në një fustan të zi, Stone u ngjit në skenë për të marrë çmimin e saj si ‘Gruaja e Vitit’. Ndërsa ajo pranoi çmimin, Stone mori një vend në skenë për të mbajtur fjalimin e saj.

Ndërsa ishte ulur, Stone kaloi këmbën e saj para një auditori të mbushur dhe diskutoi për skenën që çoi në ngritjen e saj në famë.

“Disa vite më parë isha ulur në një skenë, dhe drejtori im tha: ‘A mund të më dorëzosh mbathjet, sepse ne po i shohim ato në skenë dhe nuk duhet të kesh mbathje, por nuk do të shohim asgjë,’” – tha Stone.

“Unë i thashë, ‘sigurisht’.Nuk e dija se ky moment do të ndryshonte jetën time. ”

Skena zbriti në histori si një nga skenat më të famshme të kinemasë dhe ngurtësoi statusin e yllit të Stone në Hollywood.

Pastaj, Stone dha një fjalim pasionant për të mësuar të duash atë që je.

 

Artikuj të ngjashëm