Shakira godet sërish Pique

By

‘Lufta’ personale mes Shakirës dhe Gerard Pique duket se nuk do të përfundojë kurrë. Kësaj radhe ka qenë këngëtarja kolumbiane ajo që ka shfrytëzuar rrjetet e saj sociale për t’iu bashkuar trendit të Barbie, filmit me Margot Robbie dhe Ryan Gosling në protagonistë dhe ka ndarë një seri fotografish të saj si kukulla e famshme në të cilën nuk heziton të hedhë kunja të reja për ish-in e saj.

Kur u publikua traileri i parë zyrtar i filmit Barbie, në rrjetet sociale u shfaq një trend që konsiston në faktin se çdo person mund të bëjë posterin e tij dhe të bëhet protagonist i filmit. Kësaj tendence i janë bashkuar përdorues të shumtë si dhe disa personalitete të njohura të muzikës apo aktrimit.

Edhe pse Shakira ka mbërritur pak me vonesë në trend, ajo nuk ka dashur të humbasë rastin për të hedhur aludime për Pique. Kolumbiania u bë një Barbie e vërtetë dhe shfrytëzoi rastin për të ‘kujtuar’ ish-partnerin e saj, i cili ndodhet me pushime romantike në Abu Dhabi si pjesë e një dhurate për të dashurën e tij, Clara Chia Marti, për ditëlindjen e 24-të.

Këngëtarja ka postuar tre InstaStory si Barbie. Në të parën, ku shfaqet në videoklipin e këngës TQG (Te Quede Grande) që ka realizuar me artistin kolumbian Karol G, ajo shkruan “Kjo Barbi është krenare që është Latino-Amerikane”.

Kjo është e qartë për Pique. “Ish-partneri im është latino-amerikan, do të thotë nuk e dini se çfarë kam ardhur për të marrë përmes rrjeteve sociale nga njerëz që janë fansa të saj… Ata nuk kanë jetë, janë aty, nuk duhet t’i jepni rëndësi”, tha Pique pas ndarjes.

Në InstaStory e saj të dytë, Shakira ndau mbishkrimin “Kjo Barbi është jashtë ligës suaj”, në atë që duket një referencë e qartë për Kings League, kompeticionin e futbollit të krijuar nga ish-i i saj. Pranë saj shfaqet lidhja që i drejton ndjekësit e saj direkt në hitin Music Session #53 që ajo krijoi me Bizarrapin argjentinas dhe që ishte një hit për aludimet e tij për ish-in dhe të dashurën e tij, Clara Chia.

Së fundi, Shakira postoi “Kjo Barbi është Shakira! Shakira!” pranë linkut të këngës Hips don’t like e lëshuar në vitin 2005 dhe që shënoi karrierën e saj përgjithmonë. Është një nga këngët më të njohura në repertorin e saj dhe është pjesë e frazës me të cilën publiku e identifikon menjëherë kolumbianen. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm