Seriali i ri në Netflix: Një histori e vërtetë dashurie që do ju bëjë të qani

By

Seriali më i fundit i Netflix, From Scratch, ka të gjitha kushtet e një komedie romantike. Ka një takim të lezetshëm, një hark dashurie dhe ka një zemërthyerje në mes, nuk është çudi që shfaqja po afrohet në krye të listës më të shikuar të platformës së transmetimit vetëm disa ditë pas publikimit.

Por edhe më interesante është se bazohet në historinë e vërtetë të Tembi Locke, një aktore dhe autore që shkroi një libwr, “Nga e para: Një kujtim i dashurisë, Siçilisë dhe gjetjes së shtëpisë”, bazuar në udhëtimin e saj me bashkëshortin e saj prej 17 vitesh. Saro Gullo. Motra e Locke, romancierja e njohur Attica Locke shkroi skenarin e Netflix me të.

Në serial, personazhi kryesor, personazhi kryesor Amy Wheeler (luajtur nga Zoe Saldaña) takohet dhe bie në dashuri me Lino Ortolano (luajtur nga Eugenio Mastrandrea) ndërsa është në një udhëtim në Firence. Piktori dhe shefi i kuzhinës, përkatësisht, përballen me sfida të shumta për shkak të prejardhjeve të ndryshme kulturore dhe rrethanave të kundërta të jetesës, por pavarësisht të gjithave, ata e bëjnë marrëdhënien e tyre të funksionojë. Më pas, gjërat marrin një kthesë shkatërruese kur Lino diagnostikohet me kancer dhe e ardhmja për të cilën ata luftuan befas bëhet e pasigurt. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm