S’do ta besoni sa para harxhon Kylie Jenner në siguri

By

Kylie Jenner harxhon një sasi të madhe parash për sigurinë.

Sipas babait të saj, Caitlyn Jenner, Kylie shpenzon rreth 300 mijë dollarë për mbrojtje çdo muaj.

Caitlyn foli për sigurinë e familjes gjatë një interviste të fundit duke thënë: “Betohem se Kylie shpenzon diku rreth 300 mijë ose 400 mijë dollarë në muaj. Një ton parash”.

Nëse nuk e dini, Kylie ka shitur pjesën më të madhe të kompanisë së saj të kozmetikës në vlerë prej 600 milionë dollarë.

Marka e 22-vjeçares, përfshirë Kylie Cosmetics dhe Kylie Skin, do të kontrollohet nga gjigandi i bukurisë Coty.

Kylie thotë se po shnndërron markën në një ”qendër ndërkombëtare të bukurisë”.

Forbes raportoi se ajo bëri 360 milionë dollarë shitje në vitin 2018, duke e bërë atë miliarderen më të re.

Kryetari i bordit të Coty e quajti Kylie një “ikonë të ditëve moderne, me një sens të jashtëzakonshëm të konsumatorit të bukurisë”.

Artikuj të ngjashëm