Sara Hoxha dhe Dua Lipa bëjnë xing me veshje

By

Kur bëhet fjalë për modën, ka disa ikona të stilit që pa sforcim magjepsin zemrat tona dhe na frymëzojnë me zgjedhjet e tyre. Në mesin e këtyre trendeve, bien në sy dy emra – Dua Lipa dhe Sara Hoxha. Së fundmi, dyshja dinamike tërhoqi vëmendjen e ndjekësve kur të dy kishin veshur të njëjtin fustan mahnitës nga Blumarine.

Me personalitetin e tyre të veçantë dhe ndjeshmërinë unike të modës, Dua Lipa dhe Sara Hoxha treguan se si një fustan i vetëm mund të shndërrohet në një kryevepër stili kur vishet nga dy individë me ndikim.

Sic ka vënë re edhe faqja shumë e ndjekur në Instagram @AlbanianStreetStyle, e tëra e dedikuar modës dhe influencuesve jo vetëm shqiptarë, Dua Lipa fustanin kuq të zjarrtë e veshi gjatë pushimeve në Shqipëri, ndërkaq Sara Hoxha po të njëjtin fustan e veshi në videoklipin e Ledrit.

View this post on Instagram

A post shared by Albania Street Style © (@albaniastreetstyle)

Artikuj të ngjashëm