Rita Ora nuk përmban dot lotët në paraqitjen e saj të fundit në “The Voice”

By

Gjërat u bënë shumë emocionale për Rita Orën, pasi një baba shpërtheu në lot duke parë të bijën në audicionin për The Voice Australia.

Ylli i popit, 32 vjeç, gjykon edicionin austriak të konkursit të këngës së bashku me Jason Derulo, 33, Jessica Mauboy, 33 dhe Guy Sebastian, 41 vjeç.

Dhe ashtu si çdo version i The Voice, ka shumë momente lotësh, me një prind mbështetës që vjedh zemrat e shikuesve kudo.

Chris Watson, 53 vjeç, bëri audicionin për reality show-n e hitit Channel Seven fillimisht për të frymëzuar vajzën e tij, Shanae, 21 vjeçe, që të mposhtte frikën e saj dhe të dilte në skenë.

“Shanae mund të kthehet në audicion, por trajnerët nuk do t’i dini kur do të shfaqet”, shpjegoi prezantuesja Sonia Kruger.

Pavarësisht besimit të babait të saj tek ajo, trajneri Guy këmbënguli t’i kujtonte Shanae-s se nëse një karrige e kthyer për të nuk do të përcaktonte se sa këngëtare e mirë ishte ajo.

“Vetëm mbaje mend, edhe nëse nuk të jepet një shans, nuk do të thotë se është thjesht një humbje tjetër dhe më pas dorëzohesh,” i tha ai.

“Unë thjesht po heq nxehtësinë dhe presionin nga vetja në rast se nuk kthehemi për ju!”

Por, Shanae nuk kishte asnjë arsye për t’u shqetësuar, pasi ajo vazhdoi të mahniti gjyqtarët dhe publikun me rikrijimin e saj të Chandelier nga Sia.

The Voice Australia, Shanae

Si performanca e fundit në ditën e parë të audicioneve të verbër, e reja i mahniti të gjithë me vokalin e saj të fuqishëm.

Në pamundësi për të fshehur krenarinë e tij, babi Chris shpërtheu në lot.

The Voice Australia, Chris

The Voice Australia, Chris

Me sy të përlotur, krijuesi i hitit të Hot Right Now, Rita, thirri: “Babai yt, kur filloi të qante – kjo më preku, thjesht më preku me të vërtetë”.

“Thjesht tregon se nuk ka ego, nuk ka krenari, kjo është vetëm një fitore e plotë për të gjithë familjen. Dhe kjo është ajo për të cilën bëhet fjalë.’ /Prive.al

Rita Ora, The Voice Australia

Artikuj të ngjashëm