Rikthim në kohë: Ja si dukeshin Ghetto Geasy dhe Agon Amiga në vitin 2003 (VIDEO)

By

Dyshja e njohur e skenës tonë Ghetto Geasy dhe Agon Amiga të njohur për publikun me emrin e grupit Tingulli 3nt ka vite që janë prezent në tregun muzikor shqiptar duke arritur që të mbajnë konstant veten në nivelet më të larta.

Gjithë kjo karrierë e suksesshme mbart në vete një nismë të vështirë duke marrë parasysh se vitet kur grupi ka filluar të merren me Hip Hop nuk kanë qenë periudha mjaft të mira për shqiptarët.

E një video e gjetur në arkivat e njërit prej televizioneve gjen si mysafir pikërisht dyshen në vitin 2003.

Stil i ndryshëm, ide të ndryshme e të gjitha opinionet të krijuar afro 1 dekadëe gjysëm më përpara.

Sidoqoftë ata arritën t’i përballojnë shumë sfidave duke mbetur prap grupi më i kërkuar sa i përket këtij zhanri. /Prive.al/

Më poshtë keni edhe videon ku shihen Tingulli 3nt në vitin 2003.

Artikuj të ngjashëm