RIKTHEHET NË SKENË SHQIPTARI I PARË I ‘CIRQUE DU SOLEI’ (VIDEO)

By

Halil Gashi është një nga valltarët më të mirë shqiptarë në botë, madje artisti ka qenë i pari i kombit tonë që është bërë pjesë e shfaqjes më të njohur të vallëzimit ‘Cirque du Solei’.

Në këtë program teatral që njihet si më madhi në botë Halili ishte pjesë për tre vjet e ndërsa më vonë ka pauzuar.

Mirëpo pushimit i erdhi fundi dhe Gashi është rikthyer në skenë me një performancë interesante.

‘All Black’ është pjesëmarrja e fundit e valltarit me prejardhje shqiptare./Prive.al

Artikuj të ngjashëm