Rihanna jep lajmin fantastik për muzikën e saj

By

Rihanna është artistja e parë femër që ka dhjetë këngë që kanë arritur një miliardë transmetime në Spotify.

Këngëtarja e postoi në Instagram këtë lajm fantastik, duke shkruar në vend në postin e saj — ‘Bad gal bili’. 

View this post on Instagram

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Albumi i saj i fundit, Anti, u publikua në vitin 2016.  

Rihanna debutoi në industrinë e muzikës me këngën e saj hit Pon de Replay.

2005-ta rezultoi të ishte një vit bujar për manjaten e biznesit, me albumin e parë të këngëtares, Music of the Sun, duke marrë vendin e dhjetë në tabelën e Billboard Top 200. 

Pa dyshim, një nga këngëtaret më me ndikim të shekullit të 21-të, Rihanna do të vazhdonte të publikonte disa albume pasuese, që thyen rekorde. 

Albumi i saj i vitit 2012 (i pesti në përgjithësi) Unapologetic, ishte rekordi i parë në studio i Rihanna-s që goditi numrin një në tabelën Billboard 200. 

Filantropistja e përkushtuar gjithashtu u angazhua në sipërmarrje të shumta biznesi në vazhdën e suksesit të saj muzikor. 

Pas publikimit të albumit të saj të gjashtë në 2016, Rihanna themeloi Fenty Beauty në vitin 2017. 

Tani i konsideruar si një nga linjat më të mira të kozmetikës dhe kujdesit të lëkurës në treg, Fenty Beauty përdoret nga 13% e përdoruesve të kozmetikës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një vit më vonë, këngëtarja e Diamonds In The Sky themeloi biznesin e saj të dytë të suksesshëm, një linjë të brendshme që ajo e quajti Savage X Fenty. 

Artikuj të ngjashëm