Rihanna bën histori!

By

Mos lejoni që fokusi te amësia dhe perandoritë e saj të biznesit t’ju mashtrojnë – Rihanna definitivisht nuk ka harruar se ajo është një nga artistet më të mëdha të muzikës të të gjitha kohërave dhe as fansat nuk duhet të kenë harruar.

Fituesja e Grammy-t shkoi në Instagram së fundmi për të ndarë një grafik të arritjes së saj të fundit rekorde që Spotify e konfirmoi më vonë: Më 1 korrik, Rihanna u bë artistja e parë femër që kishte 10 këngë që arrijnë një miliard transmetime në historinë e Spotify.

Rihanna ende nuk e ka publikuar vazhdimin e albumit të saj të fundit në studio, Billboard 200 i lartë Anti i vitit 2016. Edhe pse Riri po i mban fansat në pritje të albumit, ajo i është rikthyer muzikës në doza të vogla. Vitin e kaluar ajo publikoi dy këngë për Black Panther: kolonën zanore të Wakanda Forever: “Born Again” dhe “Lift Me Up”, të cilat arritën në vendin e dytë në Billboard Hot 100 dhe fituan një nominim për çmimin Oscar për këngën më të mirë origjinale. Në fillim të këtij viti, këngëtarja Bajan u krye titulli i Super Bowl Halftime Show, i cili përfshinte një zbulim të shtatzënisë së saj të dytë.

Këngët e Rihannës me miliarda transmetime në Spotify janë “Diamonds”, “We Found Love” (me Calvin Harris), “Love on the Brain”, “Stay” (me Mikky Ekko), “This Is What You Came For” (me Calvin Harris), “Needed Me”, “Four Five Seconds” (me Kanye West dhe Paul McCartney), “Work” (me Drake), “Umbrella” (me Jay-Z) dhe “Love the Way You Lie” (me Eminem). /Prive.al

Artikuj të ngjashëm