Ribashkohen “Spice Girls”, ja kur do t’i shohim sërish në skenë!

By

Ribashkimi i bujshëm i 30-vjetorit të Spice Girls pason pas gjashtë muajsh bisedime sekrete dhe në skenë do të ngjitet edhe Victoria Beckham.

Supergrupi po mendon të performojë në skenën e Piramidës së Glastonbury në vitin 2024.

Ato tashmë janë duke menduar datat për performancën e tyre.

Ribashkimi i bujshëm i 30-vjetorit të Spice Girls pason gjashtë muaj bisedimesh sekrete dhe do të përfshijë Victoria Beckham, më lart
Vajzat në kulmin e famës së tyre Girl Power, me Gerin me fustanin e saj mini Jack
Herën e fundit që vajzat performuan live së bashku, me Victorian, e cila u largua, duke humbur shfaqjet e mëvonshme

 

Ka gjithashtu plane për një dokumentar të vetëm me pamje të papara ndonjëherë – me Netflix dhe Apple TV të etur për të rrëmbyer të drejtat.

Një burim tha: “Për disa vitet e fundit Spice Girls kanë funksionuar ende çdo ditë si katërshe, por, për herë të parë pas një kohe të gjatë, Victoria tani po hyn dhe e lumtur për të festuar 30 vjetorin historik.

“Oraret e tyre janë goxha të ngjeshura, kështu që është e vështirë t’i mbash të gjithë në një dhomë në çdo kohë. Por gjatë gjashtë muajve të fundit ka pasur më shumë kontakte si pesëshe se në çdo kohë që nga Olimpiada e vitit 2012.

“Victoria do të jetë 50 vjeç vitin e ardhshëm, dhe vajzat që mbushin 30 vjeç duken si dy përvjetorë shumë të mirë për t’u humbur”.

“Nuk do të ketë muzikë të re dhe Victoria është e bindur se nuk dëshiron të performojë live, përveç rastit të një rasti tepër emocionues”.

“Grupi ka qenë në bisedime për titullin e Glastonbury dhe kjo do të përshtatej me estetikën ‘cool’ të Victoria. Dhe, sigurisht, bashkëshorti David dhe katër fëmijët e tyre do ta pëlqenin atë.

“Vajzat kanë diskutuar për një dokumentar i cili do të shfaqte pamjet e prapaskenave të paparë kurrë më parë, plus intervistat e ditëve të sotme. Të pesë janë në bord për të shënuar 30 vjet në një farë mënyre, apo forme. Është shumë emocionuese.” Victoria humbi turneun e vajzave me 13 data në MB dhe Irlandë në maj dhe qershor 2019.

Mel C performoi një set solo në Glasto të këtij viti ku ajo zbuloi: “Të gjitha Spice Girls do të donin të luanin Glasto, kjo është e vërteta.

“Siç i thashë audiencës, duke bërë disa këngë të Spice Girls, “Pak ngrohje për vitin e ardhshëm?”

Grupi u formua në vitin 1994, me këngën debutuese Wannabe që arriti numrin 1 në 37 vende në vitin 1996. Gjashtë këngët e tyre të para shkuan në numrin 1 dhe ata u bënë simbol i feminizmit të viteve ’90. Geri u largua në 1998 dhe grupi mori një pauzë në vitin 2000, me të pesë vajzat që gëzonin karriera të suksesshme solo.

Në vitin 2007 ata u ribashkuan shkurtimisht për një turne mbarëbotëror me biletat për koncertin e tyre O2 në Londër, duke u shitur në dy minuta. Pesë vjet më vonë ata performuan në ceremoninë e mbylljes së Lojërave Olimpike në Londër.

Artikuj të ngjashëm