Prishtina, nikoqire e Javës së Filmit Izraelit

By

Nesër me 16 nëntor Prishtina do të jetë nikoqire e “Javës së filmit Izraelit”. Ky event është organizim i përbashkët i Bet Israel Kosova dhe ambasadës së Izraelit në Beograd.

Ekrani i kinemasë ABC në kryeqytet do të shfaq prodhimet e kinematografisë izralite nga nesër në ora 19:00 dhe do të zgjas deri me 18 nëntor.

Ky organizim hapet me filmin dokumentar ‘Ben Gurion’ me regji të Yariv Mozer, teksa nuk do të mungojnë as mysafirët special.

Një ndër të ftuaret është ambasadorja e Izraelit në Beograd, Alona Fisher Kamm./Prive.al

Artikuj të ngjashëm