Princi Harry dhe Dukesha Meghan marrin një vendim të papritur

By

Meghan Markle dhe Princi Harry do të kalojnë Krishtlindjet e tyre të parë me djalin Archie Harrison Mountbatten-Windsor larg familjes mbretërore, konfirmoi të mërkurën për Daily Mail një zëdhënës i Pallatit Buckingham.

Image result for christmas meghan and harry

Duka dhe Dukesha e Sussex, të cilët mirëpritën të lindurit e tyre të parë në maj të këtij viti, do të heqin dorë nga festimet tradicionale të Mbretëreshës Elizabeth në Mbretërinë e Bashkuar, duke zgjedhur të kalojnë pushimet me nënën e Meghan, Doria Ragland, pasiqë ata do të marrin një pushim gjashtë-javor nga detyrat mbretërore.

Image result for christmas meghan and harry

“Ky vendim është në përputhje me precedentin e vendosur më parë nga anëtarët e tjerë të familjes Mbretërore, dhe ka mbështetjen e Madhërisë së saj, Mbretëreshës,” tha zëdhënsi I pallatit.

 

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm