Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle u kritikuan për pushimet që bënë, ja kush u doli në mbrojtje

By

Të hënën, këngëtari ikonik i Rocket Man, Elton John  u fut në mediat sociale për të përplasur thashethemet “keqdashëse” për udhëtimin e fundit të Dukës dhe Dukeshës së Sussex në pronën tij në Nice. Vetëm pak ditë më parë, çifti eko-miqësor ishin fotografuar, së bashku me djalin e tyre të vogël Archie Harrison, duke marrë një avion privat në shtëpinë e Eltonit në Francë, duke ndezur një bujë në media sociale.

Duke ardhur në mbrojtje të tyre, Elton, i cili ishte shumë i ngushtë me nënën e vonë të Harry, Princesha Diana, u doli kundër kritikëve.

“Jam shumë i shqetësuar nga shkrimet e sotme të shtrembëruara dhe dashakeqe në media për qëndrimin privat të Dukës dhe Dukeshës së Sussex në shtëpinë time në Nice javën e kaluar. Nëna e Princit Harry, Diana Princesha e Uellsit ishte një nga miket e mia më të dashura. Unë ndiej një ndjenjë të thellë detyrimi për të mbrojtur Harry dhe familjen e tij nga ndërhyrjet e panevojshme të mediave që kontribuan në vdekjen e parakohshme të Dianës.”

“Pas një viti të ngjeshur me punën të palodhur dhe përkushtimin ndaj bamirësisë, David [Furnizo] dhe unë dëshiroja që familja e re të kishte një festë private brenda sigurisë dhe qetësisë së shtëpisë tonë. Për të ruajtur një nivel të lartë mbrojtjeje shumë të nevojshme, ne u siguruam atyre një fluturim me avion privat. Për të mbështetur angazhimin e Princit Harry ndaj mjedisit, ne siguruam që fluturimi i tyre ishte neutral nga karboni, duke dhënë kontributin e duhur në gjurmën e karbonit.”

 

Artikuj të ngjashëm