Pretendohet se sulmoi një fëmijë, policia nis hetimin mbi Christiano Ronaldo-n

By

Cristiano Ronaldo është në qendër të një hetimi të policisë Merseyside si rezultat i një incidenti në fund të humbjes 1-0 të së shtunës ndaj Evertonit, në të cilin sulmuesi i Manchester United dukej se i rrëzoi një celular nga dora një tifozi.

Ndërsa 37-vjeçari më pas kërkoi falje në Instagram dhe e ftoi tifozin në një lojë në Old Trafford, policia tani po bën thirrje për dëshmitarë pasi një video e incidentit u postua në mediat sociale teksa portugezi po shkonte drejt tunelit në Goodison Park.

Një zëdhënës i policisë së Merseyside tha: “Ne mund të konfirmojmë se jemi duke u lidhur me klubin e futbollit Manchester United dhe Everton FC pas raportimeve për një sulm të supozuar në ndeshjen e futbollit Everton kundër Manchester United në Goodison.

“Ndërsa lojtarët po largoheshin nga fusha në orën 14:30, u raportua se një djalë u sulmua nga një prej skuadrave mysafire teksa po largoheshin nga fusha. Hetimet janë duke u zhvilluar dhe oficerët aktualisht po punojnë me klubin e futbollit Everton për të shqyrtuar pamjet e CCTV dhe po kryejnë hetime të gjera të dëshmitarëve për të përcaktuar nëse ka ndodhur një shkelje.

“Kushdo që ka informacion mbi këtë incident i kërkohet të kontaktojë zyrën e mediave sociale të policisë së Merseyside përmes Twitter MerPolCC ose Facebook qendrës së kontaktit të policisë Merseyside duke cituar numrin e referencës 228 të datës 9 Prill 2022.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm