Pjesë nga teksti: Young Zerka zbulon vargjet  e këngës me Alban Skënderajn

By

Për këngëtarin Alban Skenderajn, ky është bashkëpunimi i dytë me radhë. I pari për këtë verë ishte me Noizyn, e quajtur “Drejt Suksesit”, një këngë shumë inspiruese e sjellë nga dy artistët shqiptarë.

Por ky s’do të jetë bashkëpunimi i vetëm i Skenderajt.

Ai bashkë me reperin Ypung Zerka, kanë paralajmëruar një projekt të përbashkët ndërsa është Zerka ai që ka zbuluar pak vargjet e këngës së tyre.

Kënga do të quhet “Deja VU”, duke iu referuar me titull një gjendjeje të njohur psikologjike për të gjithë ne, në të cilën duke e përjetuar të tashmen na duket se një moment identik si ai, na ka ndodhur edhe në të kaluarën ndërsa vargjet janë këto:

“Ta do ty pa limit! Ta do dhe ne mengjes, nje telefonate dhe baby jam express”, duke lënë të nënkuptohet se kënga i dedikohet dashurisë. /Prive.al

https://www.instagram.com/p/Bkdc3LRgjb-/?hl=en&taken-by=youngzerka

Artikuj të ngjashëm