Për herë të parë, Justin Bieber zbulon se vuan nga kjo sëmundje

By

Këngëtari kanadez Justin Bieber u ka zbuluar fansave se po lufton me sëmundjen Lyme.

Bieber, 25 vjeçar, postoi një mesazh në Instagram duke thënë se ai ishte diagnostikuar me infeksionin bakterial dhe se kishte qenë “disa vite të vështira”.

Bieber u tha 124 milion ndjekësve të tij: “Kohët e fundit jam diagnostikuar me sëmundje Lyme, jo vetëm që kam qenë, por kam pasur një rast serioz të një infeksioni, i cili ndikoi në lëkurën time, funksionimin e trurit, energjinë dhe shëndetin e përgjithshëm.

Bieber zbuloi muajin e kaluar se ai do të luaj në një seri dokumentar i cili do t’u japë fansave një vështrim në krijimin e albumit të tij të ri në më shumë se katër vjet.

Sëmundja Lyme mund të shkaktojë një sërë simptomash të dëmshme nga lodhja dhe dhimbja e nyjeve deri te problemet e zemrës dhe paraliza e pjesshme.

Sëmundja ka goditur shumë persona të famshëm vitet e fundit. Në vitin 2015 u zbulua se modelja Bella Hadid kishte sëmundjen; në të njëjtin vit që këngëtarja Avril Lavigne gjithashtu u diagnostikua me të. Në vitin 2016 aktori Kris Kristofferson zbuloi humbja e kujtesës ishte për shkak të sëmundjes.

Burimi: The Guardian

 

 

Artikuj të ngjashëm