Pas vetëm një sezoni, anulohet seriali kontrovers i The Weeknd

By

“The Idol”, seriali kontrovers i HBO me The Weeknd është anuluar pas një sezoni.

Një zëdhënës i HBO-së në një deklaratë tha: “The Idol” ishte një nga programet origjinale më provokuese të HBO-së dhe ne jemi të kënaqur nga reagimi i fortë i audiencës.”

Ai shtoi: “Pas shumë mendimeve dhe konsideratave, HBO, si dhe krijuesit dhe producentët kanë vendosur të mos ecin përpara me një sezon të dytë. Ne u jemi mirënjohës krijuesve, kastit dhe ekipit për punën e tyre të jashtëzakonshme.”

Krijuar nga Levinson dhe the Weeknd, ‘The Idol’ fokusohet në Jocelyn, një idhull aspirues i popit, i cili, pasi ka pasur një krizë nervore që shkakton anulimin e turneut të saj të fundit, vendos të rimarrë titullin e saj si ylli më seksi i popit në Amerikë dhe fillon një marrëdhënie komplekse me Tedrosin, një guru vetëndihmës dhe kreun e një kulti bashkëkohor.

Përveç The Weeknd, kasti i mbushur me yje përfshinte Lily-Rose Depp, Dan Levy, Hank Azaria dhe Jane Adams me talentet e reja Troye Sivan, Jennie Kim nga BLACKPINK dhe Moses Sumney.

Sezoni 1 përfundoi pas vetëm pesë episodeve, të shkurtuara nga fillimi i planifikuar fillimisht me gjashtë episode muajin e kaluar më 2 korrik.

Vendimi për të anuluar serialin u mor kohët e fundit pas mungesës së qartësisë si për shikuesit ashtu edhe për anëtarët e kastit nëse seriali kishte potencialin për të vazhduar. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm