Pas problemeve shëndetësore, a po rikthehet Drake me koncerte?

By

Shfaqja duhet – dhe do – të vazhdojë!

Shfaqja e shumëpritur e Drake SiriusXM në Apollo – e cila është riplanifikuar tre herë – më në fund do të mbahet këtë të shtunë dhe të dielë, pavarësisht një dëmtimi në kyçin e këmbës.

Këngëtari bëri një postim dhe më pas fshiu në Instagram këtë javë, “Faleminderit Atria NY për përvojën më të mirë të kujdesit shëndetësor që kam pasur ndonjëherë. . . Le të shohim se çfarë mund të bëj me këtë pjesë të kyçit të këmbës të shtunën”.

Faqja e internetit e Institutit Atria e përshkruan atë si ofrimin e “kujdesit shëndetësor të koordinuar dhe testimit gjithëpërfshirës për të mundësuar një qasje shumë të personalizuar ndaj mirëqenies”.

Në tetor 2016, Drake shtyu tre koncerte dhe anuloi tre koncerte për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës. Ai gjithashtu thuhet se u shtrua në spital në prill të vitit 2020 për një dëmtim në kyçin e këmbës.

Një burim thotë se problemi i fundit rrjedh nga i njëjti dëmtim. Një burim tjetër thotë se ai e ka lënduar veten duke luajtur basketboll në Toronto.

Shfaqja në Apollo ishte planifikuar fillimisht për 11 nëntor, por u shty në mënyrë që ai të mund të mbante zi për mikun e tij, reperin Migos Takeoff, i cili u qëllua dhe u vra më 1 nëntor.

Më pas u riplanifikua për në 6 dhe 7 dhjetor, por u anulua për shkak të problemeve të prodhimit.

“Nëse do të luani Teatrin Apollo me famë botërore, ai duhet të jetë një prodhim i klasit botëror,” tha ekipi i tij në një deklaratë në atë kohë. “Ne si ekip kemi punuar gjatë gjithë kohës jo vetëm për të krijuar një koncert, por për një përvojë që fansat tanë e meritojnë. Me këtë thënë, ne jemi kundër disa vonesave të prodhimit që janë thjesht jashtë kontrollit tonë”.

Artikuj të ngjashëm