Pas ngjarjes tragjike gjatë xhirimeve të filmit “Rust”, Alec Baldwin po i rikthehet aktrimit?

By

Pesë muaj pas ngjarjes fatale të kinematografes Halyna Hutchins gjatë produksionit të “Rust”, ylli i filmit Alec Baldwin do të rikthehet në ekran me një palë filma italiane të Krishtlindjeve.

“Deadline” ka konfirmuar se Baldwin dhe vëllai i tij William Baldwin po fluturojnë për në Itali për të xhiruar Kid Santa dhe Billie’s Magic World, dy komedi familjare me veprim live dhe animacion hibride. The Baldwins do të shfaqen në segmentet live-action të filmave.

Projektet shohin që Alec Baldwin të ribashkohet me regjisorin Francesco Cinquemani pas filmit fantastiko-shkencor Andron 2015. Producentët e atij filmi, Monika Bacardi dhe Andrea Iervolino nga ILBE, po bashkëpunojnë me Minerva Pictures për të prodhuar filmat e Krishtlindjeve.

Xhirimet e dy projekteve kanë nisur tashmë në kryeqytetin italian Romë. Lajmi u raportua për herë të parë nga agjencia italiane e lajmeve ANSA.

Më 21 tetor të vitit të kaluar, Halyna Hutchins u qëllua dhe u vra nga një plumb i vërtetë në një armë mbështetëse që u shkarkua nga Baldwin. Incidenti tragjik ka çuar tani në një betejë të gjerë ligjore.

Artikuj të ngjashëm